Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Aizsardzība » Vispārējā datu aizsardzības regula un kiberdrošība

Vispārējā datu aizsardzības regula un kiberdrošība

Turpinās digitālā transformācija, un mēs pašlaik dzīvojam laikmetā, kurā uzmanības centrā ir dati, jo personiskie dati ir itin visur. Datu subjekti nebūt ne vienmēr zina, kā viņu datus apstrādā un kam tie ir pieejami. Bet mēdz būt vēl sliktāk, jo dažkārt organizācijas nav pietiekami vērīgas, veicot datu apstrādi un publicējot tos pasaules tīmeklī. Tas rada plašas iespējas cilvēkiem, kuras dažādu iemeslu dēļ nodarbojas ar datu vākšanu. ES Vispārējā datu aizsardzības regula ir mēģinājums novērst šos trūkumus.

 

 

Kas ir VDAR un kā tā palīdz

VDAR rosina nepārtrauktu procesu, kas ļautu datu subjektiem reāli kontrolēt savu personiski identificējamo informāciju, bet uzņēmumiem liktu izmantot to likumīgā un drošā veidā. Tā ļauj gan datu subjektiem, gan datu apstrādātājiem labāk saprast katram savu atbildību.

Regulas mērķis ir gādāt, lai personisko datu glabāšanas procedūras un tehnoloģijas atbilstu regulai un tiktu efektīvi īstenotas. Šāda atbilstība nav vienreizējs uzdevums, kuru vienkārši izpilda; uzņēmumiem vajadzēs regulāri veikt novērtēšanu un korekcijas. Atbilstība nenozīmē tikai likuma burta ievērošanu, tā ietver arī praktisku rīcību datu drošības garantēšanai — un to varat panākt, tikai nepārtraukti pielāgojot savas procedūras un pasākumus.

Ko jūs varat darīt

Protams, ka efektīvu kiberdrošības tehnoloģiju ieviešana uzreiz nenozīmē atbilstību VDAR prasībām. Taču kiberdrošība ir viens no šādas atbilstības stūrakmeņiem. Tādēļ sniegsim praktiskus padomus, kā šo drošību uzlabot.

  • Sāciet ar galiekārtu aizsargāšanu (neaizmirstiet par mobilajām galiekartām); tās ir kibernoziedznieku varbūtējie ieejas punkti, kas var radīt risku pat tad, ja pašas galiekārtas nav iesaistītas personisko datu apstrādē.
  • Izmantojiet šifrēšanu, lai aizsargātu datus glabāšanas un arī pārsūtīšanas laikā! Nodrošiniet savas regulētās datu krātuves drošību.
  • Uzlabojiet savas vārtejas un e-pasta servera aizsardzību, lai novērstu risku, ko rada „cilvēku faktors”.
  • Regulāri pārbaudiet savu infrastruktūru, lai atklātu vājās vietas, pirms tās ir atradis kāds cits. Veiciet ielaušanās testus un drošības novērtēšanu.
  • Jums jābūt lietas kursā par to, kas notiek jūsu infrastruktūrā. Datu zaudēšanas gadījumā jūsu spēja noteikt tās iemeslu var mazināt citus riskus nākotnē un parādīt, ka esat veicis pienācīgus pasākumus, lai aizsargātu datus.

 

 

Kaspersky Lab rīcībā ir plašs līdzekļu klāsts augstāk minētajiem punktiem, kas palīdz samazināt datu zaudēšanas risku, novērst drošības incidentus un gādāt par labāku uzraugāmās infrastruktūras pārredzamību. Par šiem līdzekļiem detalizētu informāciju var iegūt, noskatoties ierakstu Kaspersky Lab vebināram (33 minūtes, angļu val.), kas tika rīkots šī gada 19. jūnijā.

 


Citu papildus informāciju var iegūt Kaspersky Lab tīmekļa vietnes GDPR sadaļā.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

18 − = 10

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu