Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Aizsardzība » Kaspersky Lab biznesa inkubators iepazīstina ar Polys – uz blokķēdes balstītu drošu tiešsaistes balsošanas sistēmu

Kaspersky Lab biznesa inkubators iepazīstina ar Polys – uz blokķēdes balstītu drošu tiešsaistes balsošanas sistēmu

Kaspersky Lab gadskārtējā pasākumā Cyber Security Weekend, kas notika Dublinā, Īrijā, iepazīstināja ar sava Kaspersky Lab biznesa inkubatora jaunumu: pielāgojamu tiešsaistes balsošanas platformu, kas ir paredzēta nekomerciālām organizācijām, uzņēmumiem un kopienām, izmanto blokķēdes tehnoloģiju un ir aizsargāta ar caurskatāmiem kriptogrāfijas algoritmiem.

Tiešsaistes balsošanas koncepcija ir pievilcīga daudziem mūsdienu sabiedrības elementiem. Piemēram, universitātes, uzņēmumi un kopienas vēlas uzzināt, ko domā to locekļi, kas bieži vien ir ģeogrāfiski izkliedēti vai nevēlas ierasties uz fizisku balsošanu. Tomēr, veicot izšķirīgi svarīgas izvēles tiešsaistē, arī riski ir lieli, jo plaša balsošana internetā paver milzīgas iespējas kibernoziedzniekiem manipulēt ar rezultātiem. Pasākumā Cyber Security Weekend ekspertu grupa no Kaspersky Lab, Agriledger un Richtopia sapulcējās, lai apspriestos, kā mēs varam aizsargāt šo procesu un nodrošināt, ka kāda ārēja vai iekšēja puse negroza vai nemaina mūsu balsojumu.

 

Kaspersky Cyber Security Weekend pasākumā Dublinā notiek diskusija par bloķķēdes tehnoloģijām un tiešsaistes balsošanu.

Kaspersky Cyber Security Weekend pasākumā Dublinā notiek diskusija par bloķķēdes tehnoloģijām un tiešsaistes balsošanu.

Grupas diskusijas laikā Kaspersky Lab iepazīstināja ar eksperimentālu projektu ar nosaukumu Polys. Tas ir jauns komercrisinājums, ko ir izveidojusi izstrādātāju grupa no biznesa inkubatora, lai sniegtu ikvienam iespēju veikt drošu, anonīmu un mērogojamu tiešsaistes balsošanu, kuras rezultātus nevar mainīt ne dalībnieki, ne rīkotāji.

Kaspersky Lab investīciju un inovāciju vadītājs Vartans Minasjans pastāstīja: «Mūsu Kaspersky Lab biznesa inkubatorā mēs atbalstām gan iekšējās, gan ārējās grupas, lai tās izstrādātu spilgtas idejas un tehnoloģijas, ko var ieviest dažādās jomās, kur ir svarīga drošība un uzticamība. Viena no šādām jomām ir tiešsaistes balsošana, un, pētot jo īpaši blokķēdes varbūtējos ieviešanas veidus, mūsu grupa saprata, ka šī tehnoloģija apvienojumā ar uzņēmuma kiberdrošības kompetenci var atrisināt galvenās problēmas, kas ir saistītas ar tiešsaistes balsošanas privātumu, caurredzamību un drošību. Mēs priecājamies, ka esam spējuši radīt piemērotu vidi šim iekšējam jauninājumam.»

Polys balstās uz Ethereum (ko dažkārt dēvē par blokķēdi 2.0) viedlīgumiem, kas ļauj decentralizēti pārbaudīt un saskaitīt balsis. Blokķēdes balsošanas drošības priekšrocības ir nozīmīgas. Blokķēdes decentralizētās būtības dēļ tīkla dalībnieki var pārbaudīt balsošanas izpildi. Visi balsošanas dati tiek glabāti nevis serveros, bet informācijas blokos visu tīkla dalībnieku datoros. Lai tos izdzēstu, hakerim būtu jāielaužas visos datoros un jāpiekļūst atsevišķiem datu kopumiem. Blokķēde ļauj balsotājam pārbaudīt, vai viņa balsojums ir patiešām pareizi reģistrēts, un jebkāda balsu sagrozīšana automātiski kļūst acīmredzama. Blokķēdes caurredzamība ļauj vieglāk uzraudzīt balsis un neatkarīgām pusēm veikt balsošanas auditu. Visbeidzot, tai nav vajadzīgi papildu resursi vai personāla fiziska klātbūtne.

 

 

Balsošanas sistēmā Polys blokķēde ir šifrēta un balstīta ar matemātiskiem algoritmiem. Tas palīdz nodrošināt anonimitāti, slēpt starprezultātus un veikt aprēķinus ar šifrētajiem datiem, ko nevar izdarīt citās blokķēdes sistēmās to kliedētās un atklātās būtības dēļ.

Polys pirmkods būs publiski pieejams uz GitHub, lai ļautu visiem blokķēdes entuziastiem, ielaušanās testētājiem vai e-balsošanas atbalstītājiem izmēģināt, pārbaudīt un izpētīt tehnoloģiju, kas ir tās pamatā.

Projekta atbalstītāja un konsultante, Parity Technologies līdzdibinātāja Juta Šteinere sacīja: «Blokķēde arvien plašāk tiek ieviesta arvien lielākā skaitā nozaru, un mēs uzskatām, ka balsošanas procedūras decentralizācija nodrošinās taisnīgu procesu un radīs augstu uzticēšanās līmeni sistēmai.»

Sistēma Polys ir paredzēta balsošanai visos līmeņos un jebkuram balsotāju skaitam. Pēc īpaša projekta pieprasījuma šo platformu var padarīt pilnībā mērogojamu un izmantot ar tūkstošiem vēlētāju starptautiskās korporācijās, politiskajās partijās, universitātēs, globālajās kopienās, NVO u.c. Šādā izpildījumā to var pielāgot īpašām vajadzībām no autorizācijas un saskarnes dizaina viedokļa, kā arī ir apvienot ar citiem pakalpojumiem. Interesenti par pieejamību un cenām var uzzināt vairāk, aizpildot kontaktinformācijas veidlapu mājas lapā.

Papildus pielāgotai platformai visiem ir pieejams arī lietošanai gatavs „freemium” (bezmaksas minimālais) pakalpojums. Lai organizētu balsošanu, vienkārši dodieties uz mājas lapu, izveidojiet aptauju „Rīkotāja panelī” un ievadiet balsošanas informāciju (piemēram, kandidātu vai citu dalībnieku vārdus, kā arī papildu informāciju). Pārējo darbu, tostarp e-pasta vēstuļu nosūtīšanu un balsu skaitīšanu, paveiks Polys.

Par Kaspersky Lab biznesa inkubatoru
Kaspersky Lab 2015. gadā nodibināja savu biznesa inkubatoru, lai tas atbalstītu gan iekšējas, gan ārējas grupas, kas īsteno interesantas idejas un tehnoloģijas. Biznesa inkubators ir pieejams agrīnas stadijas jaunuzņēmumiem tādās jomās, kurās ir svarīga drošība. Biznesa inkubators palīdz uzņēmējiem attīstīt projektus drošā vidē uzņēmuma iekšienē, apgādājot viņus ar visu nepieciešamo infrastruktūru, zināšanām, piekļuvi tirdzniecības kanāliem un finansējumu. Biznesa inkubators ir viena no Kaspersky Lab iniciatīvām, kuras mērķis — veicināt korporatīvās inovācijas. Jaunuzņēmumu dibinātāji, kas interesējas par sadarbību ar Kaspersky Lab, var pieteikties adresē incubator@kaspersky.com.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

4 + 4 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu