Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Notikumi » Kaspersky Lab atzīts par autoritatīvu ievainojamību pētnieku

Kaspersky Lab atzīts par autoritatīvu ievainojamību pētnieku

Nekomerciālā organizācija MITRE, kas pārzina programmatūras ievainojamību reģistrācijas projektu CVE, ir atzinusi uzņēmumu Kaspersky Lab par autoritatīvu ievainojamību pētnieku un iekļāvusi to sarakstā CVE Numbering Authority (CNA). Šāds statuss dod uzņēmumam tiesības patstāvīgi piešķirt CVE numurus atrastajām ievainojamībām un publicēt informāciju par tām. Turklāt Kaspersky Lab var piešķirt numurus ievainojamībām gan savos produktos, gan citu piegādātāju programmatūrā, kura nav citu CNA sarakstā iekļautu organizāciju kompetencē.

Pasaulē 2017. gada augusta beigās bija 73 CNA organizācijas. Kaspersky Lab tagad ir viens no septiņiem dalībniekiem pasaulē ar statusu „Ievainojamību pētnieks”. Iekļaušana CNA sarakstā apstiprina Kaspersky Lab pētnieku komandas augsto profesionālo līmeni un to, ka uzņēmumā ir ieviests savu produktu datordrošības pilnveidošanas process.

„Ievainojamība programmatūrā faktiski ir ļaundariem atvērtas durvis. Ļaunprātīgi izmantojot ievainojamības īpaši populārā un plaši izplatītā programmatūrā, datornoziedznieki var iekļūt pat visvairāk aizsargātās un noslēgtās sistēmās. Tieši tādēļ ir tik svarīgi izpētīt programmatūras kodu un laikus atrast tā vājās vietas, kamēr šo spraugu nav paguvuši izmantot ļaundari,” uzsver Kaspersky Lab kritiski svarīgas infrastruktūras grupas rūpniecības automatizācijas sistēmu drošības vecākais pētnieks Vladimirs Daščenko. „Mēs visu laiku atrodam programmatūras ievainojamības un vienmēr ziņojam par tām izstrādātājiem, lai viņi varētu sagatavot nepieciešamos atjauninājumus. Tas, ka tagad mēs varam patstāvīgi piešķirt apzīmējumus jaunām ievainojamībām un publicēt informāciju par tām, būtiski paātrinās šo procesu. Un tas, protams, nāks par labu lietotājiem un visai IT nozarei.”

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

21 + = 28

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu