Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Aizsardzība » Android P versijā protokols TLS tiks izmantots pēc noklusējuma

Android P versijā protokols TLS tiks izmantots pēc noklusējuma

Android operētājsistēmas jaunajā versijā, ko sauc par Android P, visi ienākošie un izejošie savienojumi tiks veikti, izmantojot protokolu TLS (Transport Layer Security). Par to otrdien tika paziņots operētājsistēmas izstrādātāju oficiālajā blogā.

 

 

TLS novērš nesankcionētu piekļuvi un pakešu noklausīšanos datu apmaiņas laikā klienta-servera lietojumprogrammās. Vienlaikus TLS neļauj samazināt drošības protokola versiju un vājināt šifrēšanas algoritmu.

Pirmo reizi par nodomu aizliegt programmām apmainīties ar viegli lasāmiem datiem kompānija paziņoja, prezentējot Android P versiju izstrādātājiem 7. martā. Paziņojot par jauninājumiem drošības politikā, Google pārstāvji teica, ka lietojumprogrammas, kas jau izmanto TLS, turpinās darboties bez izmaiņām, bet citām būs jāpāriet uz jauno protokolu.

“Android uzskata, ka visi tīkli ir potenciāli bīstami, tāpēc trafika šifrēšana ir jāizmanto vienmēr,” apgalvo vecākais drošības inženieris Čeds Brubeikers. “Mobilās ierīces ir īpaši neaizsargātas, jo tās regulāri pieslēdzas dažādiem tīkliem, piemēram, Wi-Fi kafejnīcā.”

Iepriekš Google jau bija spērusi soļus savienojumu drošības uzlabošanā. Tomēr joprojām tika izmantoti neaizsargāti savienojumi, nodrošinot lietojumprogrammu darbu ar veciem serveriem. Gaidāmais atjauninājums liks tiem pilnībā atteikties no datu pārsūtīšanas vienkāršā tekstā un pāriet uz TLS protokolu.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

7 + 3 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu