Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Vai Mac vajag antivīrusu un kādi ir labākie antivīrusi priekš Mac?

Vai Mac vajag antivīrusu un kādi ir labākie antivīrusi priekš Mac?

Kāds diezgan skaļš šīs nedēļas kiberincidents pagrūda mani piesēsties pie datora, lai pievērstos Mac antivīrusu tēmai. Es neskaitāmas reizes esmu dzirdējis jautājumus par to, vai Mac datoriem vispār ir vīrusi un vai tiem vajag aizsardzības programmatūru. Mana atbilde ir tāda, ka vīrusi, pareizāk, ļaunprogrammatūra ir, tomēr ar piebildi, ka tās priekš Mac ir daudzkārt reižu mazāk, kā priekš Windows un pat Android. Aizsardzības programmatūra, manuprāt, ir nepieciešama, vēl jo vairāk tāpēc, ka Mac auditorija kopumā ir mazāk gatava kiberuzbrukumiem.

 

 

Kas tad notika šonedēļ? Šonedēļ antivīrusu kompānijas Eset speciālisti atklāja, ka programmatūras ražotāja Eltima Software programmatūras Elmedia Player bezmaksas versija priekš Mac satur Trojas zirgu Proton informācijas zagšanai. Bija noticis tā saucamais piegādes ķēdes uzbrukumus, kur nezināmi ļaundari bija ielauzušies programmatūras ražotāja infrastruktūrā un padarījuši to par ļaunprogrammatūras piegādātāju. Tas nav pirmais šāds gadījums ar minēto Trojas zirgu. Agrāk šogad tika konstatēta macOS programmatūras HandBrake trojanizēta versija.

Kā ir atzinuši uzņēmumā Eltima Software, bez Elmedia Player, kura lietotāju skaits sasniedza 1 miljonu šī gada augustā, trojanizēts ticis arī lejupielādes pārvaldnieks Folx. Tomēr uzbrucēji, šķiet, nav tikuši klāt programmatūras izstrādes resursiem, kā tas bija gadījumā ar kompānijai Avast tagad piederošo CCleaner. Līdz ar to briesmām tika pakļauti tikai jaunie lietotāji, kas lejupielādēja un instalēja programmatūru no ražotāja vietnes. Interesanta ir detaļa, ka trojanizētā programmatūra bija parakstīta ar cita izstrādātāja kaut kā nozagtu sertifikātu, kas ļāva bez grūtībām šķērsot macOS iebūvētā Gatekeeper aizsardzības līnijas un ko Apple, protams, jau ir atsaukusi.

Ko dara Proton? Tas zog visu ko, piemēram, pārlūku vēsturi, sīkfailus, vietņu pieejas datus un pat grāmatzīmes; kriptovalūtu makus; SSH atentifikācijas atslēgas; macOS “keychain” datus; Tunnelblick VPN konfigurācijas datus; PGP šifrēšanas atslēgas; datus no 1Password paroļu pārvaldnieka. Aptuveni 24 stundu laikā, kamēr infekcija tika pamanta, inficēto Elmedia Player lejupielādēja aptuveni 1000 lietotāju. Tiktāl par jaunāko incidentu, bet paskatīsimies, kā kopumā izskatās ļaunprogrammatūras plūsma priekš Mac.

 

Mēnesī parādās no vairākiem desmitiem līdz aptuveni 1700 jaunu macOS ļaunprogrammatūras paraugu.

Mēnesī parādās no vairākiem desmitiem līdz aptuveni 1700 jaunu macOS ļaunprogrammatūras paraugu. Avots AV-TEST.

Kā redzams no AV-TEST datiem, ļaunprogrammatūras pieplūdums ļoti svārstās no mēneša uz mēnesi. Tomēr kopumā, Mac datoriem iekarojot ar spēcīgākas pozīcijas tirgū, aug arī kibernoziedznieku interese par šo auditoriju. Tāpēc palūkosimies uz ASV izdevuma PCMag.com veikto Mac drošības risinājumu salīdzinājumu, kurš ņem vērā gan neatkarīgo testēšanas organizāciju testus, gan pamata funkcionalitātes salīdzinājumu.

 

Kaspersky Internet Security for Mac izceļas salīdzinājumā gan ar apbalvojumu "Redaktora izvēle", gan ar perfektiem aizsardzības rādītājiem un vispilnāko funkcionalitāti.

Kaspersky Internet Security for Mac izceļas salīdzinājumā gan ar apbalvojumu “Redaktora izvēle”, gan ar perfektiem aizsardzības rādītājiem un vispilnāko funkcionalitāti.

PCMag salīdzinājumā šī gada oktobra vidū redaktora atzinību “Redaktora izvēle” (Editor’s Choice) ir izpelnījušies Bitdefender un Kaspersky Lab risinājumi, tomēr Kaspersky Lab piedāvā bagātāku pamata funkcionalitāti. Latvijā Kaspersky Internet Security for Mac ir piejams gan kā atsevišķs produkts, gan kā komponente multiplatformu produkta Kaspersky Internet Security sastāvā. Otrais variants šobrīd ir daudz izdevīgāks pēc cenas, jo tam ir spēkā Kaspersky Lab 20-gades īpašās cenas. To var arī izmēģināt 30 dienas bez maksas.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

83 − = 80

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu