Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Vai brillēm vajadzīgs antivīruss?

Vai brillēm vajadzīgs antivīruss?

Pirms kāda laika par virsrakstu “Vai brillēm vajadzīgs antivīruss?” es pats būtu pasmējies, bet šodien tas vairs nav joks. Pavisam nesen antivīrusu kompānijas Kaspersky Lab dibinātājs Jevgēņijs Kasperskis ir redzēts piemērām Google Glass. Viena no lietām, par ko viņš pēc tam izteicās sociālajos medijos, bija tas, kā uz Google Glass darbojas viņa paša kompānijas ražotais Kaspersky Internet Security for Android (bezmaksas vai 8.99 Ls ar reāllaika aizsardzību Latvijā lejupielādē). Lai gan šis kompleksais drošības risinājums šobrīd ir paredzēts viedtālruņiem un planšetēm, kā tika konstatēts, tas darbojas arī uz Google Glass. Perfektam ierīces atbalstam gan būtu nepieciešams pielāgot lietotāja saskarni, bet tas jau ir tikai laika jautājums.

 

Jevgēņijs Kasperskis ar Google Glass.

Jevgēņijs Kasperskis iemēģina Google Glass ar Kaspersky Internet Security for Android.

Domāju, ka daudziem šobrīd ik pa brīdim parādās jautājums, vai Android ierīcei vispār ir vajadzīgs antivīruss. Ja man šo jautājumu uzdotu pirms gada, es drusku izvairīgi atbildētu, ka Android drošības programmatūrā tā nav pamata funkcija, bet gan tikai piedeva citām komponentēm, kuras ļauj pasargāt datus no svešām acīm. Šodien situācija ir kardināli mainījusies. Kā Jūs domājat, cik daudz visādu kaitēkļu priekš Android viedtālruņiem un planšetēm parādās dienā? 10, 100? Nē, pēc AV-TEST antivīrusu testēšanas organizācijas datiem viņu kolekcija pašlaik papildinās par 6000 unikālu kaitīgo programmu paraugu dienā un, kā viņi izsakās savā Twitter lentē, tad “tendence ir paredzama”.

 

Android paredzēto mobilo kaitīgo programmu daudzuma statistika no AV-TEST.

2013. gadā vērojams straujš mobilo datorvīrusu un citu kaitīgo programmu skaita pieaugums.

Līdz ar to man personīgi jautājums par Android antivīrusa nepieciešamību vairs nav aktuāls – šī programmatūra man šķiet tikpat obligāta kā Windows operētājsistēmai. Tāda nu ir maksa par Android atvērtību un popularitāti. Un, ja mēs atcerēsimies pirms kāda laika jau sākumā minētā Jevgēņija Kasperska prognozi, ka 10 gadu laikā Android kļūs par dominējošo operētājsistēmu mājās (atšķirībā no biznesa), tad antivīrusus mums būs iespēja ieraudzīt vēl eksotiskākās lietās kā brilles.

 

 

Mans ieteikums tiem, kuri lieto Android ierīces, ir neatlikt rūpes par drošību līdz laikam, kad kaut kas slikts būs jau noticis. Ja maksa par drošību mazāk par 10 Ls gadā šķiet augsta vai arī apdraudējums pārspīlēts, tad lejupielādējiet Kaspersky Internet Security for Android un izmantojiet to bezmaksas variantā, šad tad noskenējot ierīci. Un neaizmirstiet padalīties ar informāciju par atradumiem šeit komentāros 🙂

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Lasvegasā CES 2014 izstādē ir prezentēta zobu birste ar interneta pieslēgumu un aplikāciju viedtālrunim. Jau stādos priekšā, kā es no viedtālruņa skenēju zobu birstes atmiņu uzvīrusiem 🙂

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

25 + = 28

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu