Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Tradicionālā ļaunprogrammatūra industriālajā vidē

Tradicionālā ļaunprogrammatūra industriālajā vidē

Iespējams, ka nespeciālisti, kuri spiegu filmās vai seriālā „Mr. Robot” uzzinājuši par datortīkla izolāciju no interneta, ir pārliecināti, ka sistēmām, kurām nav savienojuma ar internetu, nedraud inficēšanās vai uzlaušana.

 

 

Taču mūsdienās tāda „izolācija” vairs nav burvju nūjiņa, kāda tā bija agrāk, lai gan iespējams, ka ne tādu iemeslu dēļ, kādus jūs gaidījāt. Saskaņā ar Kaspersky Lab jaunākās Industriālo vadības sistēmu (ICS) aptaujas rezultātiem, 90% uzņēmumu savā ICS (Industrial Control Systems) vidē izmanto bezvadu savienojumus, un šī vide ir projektēta izmantošanai uzņēmuma robežās. Taču bezvadu savienojumi palielina šo industriālo tīklu “redzamību” internetā, kurā ik uz soļa sastopama parastajiem datoriem paredzēta ļaunprogrammatūra.

 

 

Rezultātā vairāk nekā 40% industriālo uzņēmumu pagājušajos 12 mēnešos ir reģistrējuši vismaz vienu kiberdrošības incidentu ar ražošanas tehnoloģijām, ICS vai vadības sistēmas tīkliem. Gandrīz divas trešdaļas uzņēmumu aptaujā „The State of Industrial Cybersecurity 2018” norāda, ka šo incidentu iemesls bijusi tradicionālā ļaunprogrammatūra.

Protams, ka komunikācijas nav vienīgais šīs problēmas iemesls. Kāds Forbes žurnālists apgalvo, ka esot konstatējis 10 gāzes un naftas ieguves un pārstrādes uzņēmumus, kas vadības sistēmās izmanto novecojušu ražošanas programmatūru. Zinot, cik nelabprāt šādi uzņēmumi maina savu programmatūru un procedūras, mēs uzskatām — var droši pieņemt, ka novecojušu programmatūru droši vien lieto vairāk nekā tikai 10 uzņēmumu.

 

 

Vēl viens problēmas iemesls varētu būt veids, kā uzņēmumi ievieš aizsardzības pasākumus. Lielākā daļa izmanto tradicionālos antivīrusu risinājumus — bet tikai savos biroju, nevis industriālajos datortīklos. Šos uzņēmumus var saprast, jo tie baidās, ka antivīrusi traucēs tehnoloģiskos procesus un drīzāk radīs problēmas, nekā tās atrisinās.

Bet tas nekādi neizskaidro citu Kaspersky Lab aptaujas secinājumu: tikai 56% uzņēmumu izmanto tīkla uzraudzības un žurnālu analīzes instrumentus Operational Technology (OT)/Industrial control systems (ICS) nolūkiem. Turklāt 28% respondentu vispār nesaprot, kādēļ vajadzīga regulāra ievainojamību meklēšana.

Uzziniet vairāk par Kaspersky Lab aptauju ziņojumā „The State of Industrial Cybersecurity 2018”.

Kaspersky Lab ļoti aktīvi darbojas industriālās kiberdrošības virzienā. Uzņēmums uztur Kaspersky Lab Industrial Control Systems Cyber Emergency Response Team (Kaspersky Lab ICS CERT). Tas ir globāls projekts, kas uzsāka darbību 2016. gadā, un primāri velta savas pūles uz to, lai identificētu potenciālos un sksistējošos apdraudējumus industriālās vadības sistēmām un lietu internetam. 2017. gadā Kaspersky Lab ICS CERT atklāja 63 ievainojamības un palīdzēja tās aizvērt industriālo vadības iekārtu ražotājiem Siemens, General Electric, Rockwell Automation, Gemalto un industriālajam konsorcijam OPC Foundation. Kaspersky Lab attīsta tehnoloģiju un pakalpojumu klāstu Kaspersky Industrial Cybersecurity.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

3 + 1 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu