Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Swedbank brīdina par kārtējo pikšķerēšanas mēģinājumu

Swedbank brīdina par kārtējo pikšķerēšanas mēģinājumu

Swedbank ar Twitter starpniecību šodien izplatījusi brīdinājumu par viltus e-pasta sūtījumiem bankas vārdā. Kā teikts bankas paziņojumā, vairāki tās klienti ir saņēmuši e-pasta vēstules, kuru mērķis ir izvilināt klientu datus.

 

Swedbank publicētais attēls brīdinājumā par viltus e-pasta vēstulēm.

Swedbank publicētais attēls brīdinājumā par viltus e-pasta vēstulēm.

Faktiski tas ir tipveida pikšķerēšanas uzbrukums, kad finanšu izstitūcijas vārdā tiek izplatīti masveida e-pasta sūtījumi ar socialās inženierijas elementiem, kas liek zaudēt modrību un mudina saņēmēju veikt kaut kādas darbības. Saskaņā ar Swedbank publicēto attēlu, šajā gadījumā ticis izplatīts paziņojums angļu valodā, ka klienta konts uz laiku slēgts, jo tam esot fiksēti neautorizētas piekļuves jeb uzlaušanas mēģinājumi. Tālāk tiek prasīts tiešsaistē apstiprināt savu identitāti, kas īstenībā nozīmē savu datu atdošanu krāpniekiem. Līdzīgi paziņojumi pasaulē tiek izplatīti regulāri ļoti daudzu finanšu un citu institūciju vārdā. Piemēram, ļoti biežs mērķis ir PayPal lietotāji.

Lai izvairītos no pikšķerētaju lamatām, būtu jāievēro sekojoši noteikumi.

  1. Neaizpildiet tiešsaistes pakalpojumu pieejas datu pieprasījumus, kas pienāk pa e-pastu.
  2. Ievadiet savus datus tikai drošās vietnēs, kurām adrese sākas ar https:.
  3. Pievērsiet uzmanību aizdomīgām pazīmēm – pareizrakstībās kļūdām, neparastam izskatam, netipiskam detaļām un pieprasījumiem utt.
  4. Ziņojiet nekavējoties par aizdomīgiem paziņojumiem atbilstošajai bankai, organizācijai vai uzņēmumam, no kura vārda paziņojums pienācis.
  5. Nesekojiet saitēm e-pasta vēstulēs, kur tiek pieprasīta personīgā informācija. Tā vietā paši ievadiet resursa adresi pārlūkprogrammas adreses laukā.
  6. Lietojiet drošības programmatūru, kas nodrošina aizsardzību pret pikšķerēšanu, piemēram, Kaspersky Internet Security.
  7. Rūpējieties, lai visa programmatūra tiktu savlaicīgi atjaunināta.

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

70 − 63 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu