Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Šifrējošais izspiedējvīruss paralizē elektroniskās durvju slēdzenes hotelī Austrijas Alpos

Šifrējošais izspiedējvīruss paralizē elektroniskās durvju slēdzenes hotelī Austrijas Alpos

Bleeping Computer ziņo par incidentu ar šifrējošo izspiedējvīrusu, kas noticis šomēnes četru zvaigžņu hotelī Romantik Seehotel Jägerwirt Austrijas Alpos. Hoteļa datorsistēmas inficēšana paralizēja elektronisko durvju slēdzeņu, rezervācijas sistēmas un norēķinu sistēmas darbu. Rezultātā personāls nespēja izsniegt hoteļa numuru elektroniskās atslēgas un reģistrēt jaunus viesus.

Hotelis Romantik Seehotel Jägerwirt Austrijas Alpos.

Par laimi elektroniskās atslēgas ir paredzētas darbam manuālā režīmā arī avārijas gadījumos – tā ka neviens nepalika aiz durvīm vai ieslodzīts savā numurā. Kā ziņo vietējie mēdiji, hotelis izspiedējvīrusa uzbrukuma laikā esot bijis pilnībā aizpildīts ar 180 viesiem, kuri bija devušies uz slēpošanas trasēm.

Lai gan tas nav ieteicams, hoteļa vadība izvēlējās samaksāt izpirkuma maksu 2 bitmonētu (aptuveni 1500 EUR) apmērā. Kā pastāstīja mēdijiem hoteļa vadītājs, incidenta dēļ hotelis vienu dienu nespēja izsniegt jaunas elektroniskās atslēgas. Tagad tiekot plānots nomainīt viedās durvju slēdzenes ar parastām klasiskajām atslēgām. Īsi pēc incidenta ar šifrējošo izspiedējvīrusu hoteļa datorsistēma mēģināta inficēt atkal, bet tikusi izslēgta.

No šī incidenta redzams, ka vāja datorsistēmu aizsardzība var novest ne tikai pie finansiāliem zaudējumiem, bet pat atteikšanās no modernu tehnoloģiju izmantošanas, kas zināmos gadījumos var vājināt konkurētspēju.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. kas tālāk? analogie pulksteņi?

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 6 = 2

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu