Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Pētījums: lietotājus Eiropā visvairāk satrauc tiešsaistes kontu zādzības

Pētījums: lietotājus Eiropā visvairāk satrauc tiešsaistes kontu zādzības

Kaspersky Lab un B2B International ir veikušas aptauju, lai noskaidrotu, kādi kiberdraudi interneta lietotājiem ir zināmi un no kādiem viņi visvairāk baidās. Izrādījās, ka lietotāji visvairāk ir nobažījušies par tiešsaistes kontu zādzībām. Par visbiedējošākajām tika atzītas lietotāju profilu uzlaušana, kā arī paroļu un konfidenciālās informācijas zagšanai paredzētās ļaunprogrammas — par šiem diviem apdraudējumiem raizējas aptuveni vienāds skaits respondentu Eiropā (attiecīgi 64 % un 65 %). Trešajā vietā ir finanšu apdraudējumi — 58% eiropiešu baidās zaudēt naudu no konta, bet ceturtajā vietā seko pikšķerēšanas e-pasta vēstules un tīmekļa vietnes, kas ir vēl viens kontu datu apdraudējums.

 

KasperskySurvey2015

 

Kontu datu zagšanai paredzētie apdraudējumi ir arī to vidū, kas lietotājiem pazīstami vislabāk — 86 % aptaujāto ir informēti par kontu uzlaušanu, pikšķerēšanu un paroļu pārtveršanas ļaunprogrammatūru. Tas liecina, ka lietotājiem vislabāk zināmie un visbiedējošākie tiešsaistes draudi ir viņu digitālās identitātes zādzība.

Draudi, kas interneta lietotājus uztrauc vismazāk, ir kliedētie pakalpojumu atteices uzbrukumi un globālās spiegošanas kampaņas. Iespējams, tāpēc, ka šādu veidu kiberuzbrukumi galvenokārt ir vērsti pret uzņēmumiem un reti apdraud parastus lietotājus. Nepārsteidz, ka kliedētie pakalpojumu atteices uzbrukumi un spiegošanas kampaņas ir draudi, par kuriem lietotāji zina vismazāk — attiecīgi 29 % un 27 % respondentu Eiropā par tiem vispār nav dzirdējuši.

Satraucošs aptaujas atklājums ir fakts, ka 28% lietotāju neko nezina par izspiedējvīrusiem. Un tas notiek laikā, kad arvien biežāk parādās jaunas ļaunprogrammas, kas datoros šifrē datnes un pieprasa samaksu par atšifrēšanas atslēgu. Piemēram, Kaspersky Lab eksperti nesen informēja par Trojas zirga Tesla Crypt jauno modifikāciju, kas pieprasīja 500 USD no katra upura.

Reklāmprogrammatūra un ļaundabīgas lietotnes, kas ir paredzētas piekļuvei tīmekļa kamerām, atrodas to apdraudējumu priekšgalā, par kuriem interneta lietotāji zina, bet nav noraizējušies. Taču šīs programmas ir bīstamākas nekā šķiet: izmantojot tīmekļa kameru, kibernoziedznieki var vērot lietotājus vai noklausīties konfidenciālu informāciju, vai likt lietā videoklipus, lai šantažētu savus upurus, savukārt reklāmas moduļus var izmantot pat vēl bīstamāku programmu iebūvēšanai.

Tādējādi pētījums apstiprina, ka interneta lietotāji joprojām pietiekami nenovērtē daudzus kiberdraudus. Interesanti, ka 51 % respondentu atzīmēja ievērojamu tiešsaistes draudu pieaugumu, bet tikai 20 % no tiem uzskata, ka kiberuzbrukums varētu būt vērsts pret viņiem.

«Interneta lietotāji ir noraizējušies par savu tiešsaistes kontu drošību, lai gan patiesībā tikai nedaudzi no viņiem domā, ka kiberuzbrukums būs vērsts pret viņiem. Un tā ir liela kļūda! Uzbrucēji bieži izmanto pārsteiguma efektu un parādās tad, ka lietotāji to vismazāk gaida. Tieši tāpēc Kaspersky Lab iesaka interneta lietotājiem paplašināt savas zināšanas par pašreizējiem interneta draudiem, būt modriem un nodrošināt, lai viņu aizsardzības risinājumi ir darba kārtībā,» sacīja Kaspersky Lab vadītājs Baltijas valstīs Andis Šteinmanis.

Aizsardzībai pret visiem minētajiem apdraudējumu veidiem Kaspersky Lab piedāvā universālus drošības risinājumus Kaspersky Internet Security – Multi-Device 2016 un Kaspersky Total Security – Multi-Device, kas pasargā mājas datoru un mobilo ierīču lietotājus no zināmiem un nezināmiem apdraudējumiem. Šajos izstrādājumos ir ietvertas tehnoloģijas ierīču lietotāju aizsardzībai no ļaunprogrammatūrām, tostarp tiešsaistes pakalpojumu paroļu pārtveršanas programmām, no finanšu apdraudējumiem, pikšķerēšanas, reklāmprogrammatūras un daudz kā cita. Operētājsistēmas Windows pārvaldītām ierīcēm paredzētais komponents ietver arī mehānismu aizsardzībai no neatļautas piekļuves tīmekļa kamerai un mikrofonam.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 39 = 40

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu