Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Paroles “123456” un “password” saglabā līderpozīcijas

Paroles “123456” un “password” saglabā līderpozīcijas

Lai kādus izsmalcinātus apdraudējumus mēs arī neapskatītu, tomēr jāatzīst, ka viena no milzīgākajām drošības problēmām ir un paliek viegli uzminamas paroles. Kompānija SplashData ir atjauninājusi paroļu topu, kas ir izveidots no nozagtām datubāzēm. Lai gan salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir vērojamas izmaiņas, paroles “123456” un “password” ir saglabājušas savas līderpozīcijas. Saskaņā ar drošības ekspertu teikto, paroļu tops ar 25 pozīcijām aptver 2,2% no visām izanalizētajām parolēm.

 

2014. gada paroļu top 25.

2014. gada paroļu top 25.

Palūkojoties uz sarakstu, ir redzams, ka daļa lietotāju ir bijuši pat tik slinki un bezrūpīgi, ka saīsinājuši vispopulārāko paroli “123456” uz “12345”, kas pārvietojusies 17 pozīcijas uz augšu, un pat uz vēl īsāku “1234”, kas pacēlusies par 9 pozīcijām. Tomēr eksperti atzīmē ar pozitīvu tendenci –  2014. gadā mazāk cilvēku ir lietojuši viegli uzminamas paroles.

No vienas puses cilvēku tieksme neapgrūtināt sevi ir saprotama, jo īpaši laikā, kad katram ir vismaz vairāki konti dažādos interneta resursos un drošības speciālistu tipveida padomu izpildīšana attiecībā uz paroļu drošību reālajā dzīvē praktiski ir neīstenojama. Pamēģiniet izveidot kaut vai desmit kontiem pietiekoši drošas dažādas paroles (novērtēt tās var vietnē www.drosaparole.lv), tad tās iegaumēt un Jūs ātri sapratīsiet, ka visi tie padomu kopumi, piemēram http://www.drossinternets.lv/page/203, ir priekš kaķiem vai arī derīgi vienai parolei.

No otras puses problēma kaut kā jārisina un īstenībā tai ir vienkāršs risinājums. Nav jāmokās ne ar sarežģītu paroļu sastādīšanu, ne ar to atcerēšanos un pat ne ar to ievadīšanu. To visu ar minimālu lietotāja līdzdalību var izdarīt paroļu pārvaldības programma. Lietojiet paroļu pārvaldības programmatūru (password manager) un Jums būs pietiekoši stipras un atšķirīgas paroles katram kontam. Piemēram šitādas: ooC}A6A3b5&Anjxv, E1N3Ior0~(SLhIZK utt. Tās Jūsu vietā ievadīs paroļu pārvaldnieks, bet Jūs baudīsiet drošu internetu! Ak jā, viena droša parole gan būs jāiegaumē – tā, kas ļaus Jums vienpersoniski rīkoties ar Jūsu paroļu pārvaldnieku. Bet tas jau skan reāli, vai ne?

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 1 = 8

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu