Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » NotPetya uzbrukums izmaksājis uzņēmumam TNT vismaz $300 miljonus

NotPetya uzbrukums izmaksājis uzņēmumam TNT vismaz $300 miljonus

Kā informē BBC, piegādes uzņēmums FedEx ir atzinis, ka nesenais NotPetya uzbrukums izmaksājis tā nodaļai TNT aptuveni $300 miljonus. Uzņēmums bija viens no vairākiem pasaulē, kura datorsistēmas ļoti nopietni cieta NotPetya ļaunprogrammatūras uzbrukumā šī gada jūnijā. Uzņēmuma vadītāji atzīst arī, ka TNT vēl līdz šim nav pilnībā atjaunojis darbību un plāno to paveikt līdz mēneša beigām. Tikmēr piegādes un pakalpojumu pārdošana turpina ciest.

 

 

Kā jau ir ticis ziņots iepriekš, citi starptautiski uzņēmumi arī ir cietuši ievērojamus zaudējumus NotPetya ļaunprogrammatūras uzbrukumā. Tā pārvadājumu uzņēmums Maersk augustā paziņoja, ka zaudējumi ir mērāmi līdz $300 miljomiem. Starptautiskais patēriņa preču gigants Reckitt Benckiser ir brīdinājis, ka uzbrukums varētu maksāt £110 miljonus.

Atgādināsim, ka šī gada 27. jūnijā parādījās paziņojumi par ļaunprogrammatūras uzbrukumā lielu skaitu cietušo uzņēmumu iestāžu Ukrainā un daudziem lieliem cietušiem uzņēmumiem pasaulē. Sākotnēji tika uzskatīts, ka tas ir šifrējošā izspiedējvīrusa Petya jauna varianta uzbrukums. Tomēr Kaspersky Lab pētnieki atklāja, ka datu atšifrēšana nemaz nav bijusi paredzēta un ka ļaunprogramma klasificējama kā datu iznīcinātājs (wiper). Ļaunprogrammatūrai piešķirti dažādi nosaukumi: NotPetya, ExPetr u.c.

 

Kaspersky Lab Globālās izpētes un analīzes komandas galvenais pētnieks Juan Andrés Guerrero-Saade uzstājas tiešsaistes samitā.

Kaspersky Lab Globālās izpētes un analīzes komandas galvenais pētnieks Juan Andrés Guerrero-Saade uzstājas tiešsaistes samitā.

NotPetya jeb ExPetr tika atzīmēts tikko notikušajā Kaspersky Lab tiešaistes samitā kā viens no spilgtiem paraugiem bīstamai tendencei, kad ļaundari izmanto uzticamu programmatūru, lai piegādātu ļaunprogrammatūru. Tie ir tā saucamie supply chain jeb piegādes ķēdes uzbrukumi. NotPetya/ExPetr incidents, kā to apstiprināja daudzas IT drošības kompānijas un Ukrainas Policija, uzsākās ar Ukrainā populāras grāmatvedības programmatūras M.E.Doc atjauninājumu serveru uzlaušanu un kaitīgu atjauninājumu izplatīšanu. Atliek vēl piebilst, ka jaunākais piegādes ķēdes uzbrukums, kad antivīrusu kompānijas Avast paspārnē nesen nonākusī programmatūra CCleaner izrādījās inficēta un nonāca miljonos datoru, vēl nav noklusis un mēs par to dzirdēsim ne mazums pārsteidzošu detaļu.

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Ieekonomēja uz sysadminu 30 tūkstošus, iepisās uz 300 miljoniem.
    FedEx priekšnieki ir neiznēsāti daunēni.

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

76 + = 83

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu