Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » No Google Play izvāc trīs viltus bitmonētu makus

No Google Play izvāc trīs viltus bitmonētu makus

Kā ziņo Threatpost, kompānija Google ir izvākusi trīs viltus lietotnes, ko atklājuši eksperti no Lookout. Pēc viņu vārdiem, lietotnes, kas tika uzdotas par leģitīmiem kriptovalūtu makiem, mainīja pārdevēja adresi uz kibernoziedznieku, lai tādējādi novirzītu maksājumus sev. Kopumā visas trīs viltus lietotnes, Bitcoin mining, Blockchain Bitcoin Wallet — Fingerprint un Fast Bitcoin Wallet, tikušas lejupielādētas 20 000 reižu.

 

 

Krāpniecisko viltojumu izvākšana no Google Play notika nedēļu pēc tam, kā Apple iztīrīja savu App Store no populārās lietotnes MyEtherWallet.com viltotas versijas, kura saskaņā ar TechCrunch tikusi lejupielādēta 3000 reižu.

IT drošības eksperti jaunajam ļaunprogrammatūras veidam ir devuši nosaukumu PickBitPocket. Krāpnieciskā shēma, pēc kuras strādā PickBitPocket tipa ļaunprogrammatūra, ir vienkārša. Kad jūs kaut ko iegādājaties par kriptovalūtu, pārdevējs jums nosūta sava maka adresi. Ja jums nav palaimējies un esat iekrituši krāpnieku lamatās jeb lietojat viltus maku, tad tas aizvieto pārdevēja adresi un novirza jūsu maksājumu krāpniekiem.

Šogad Google ir pielikusi ne mazums pūļu Android un Google Play drošības stiprināšanai, tomēr tiek saņemti arvien jauni paziņojumi par ļaunprogrammatūras atklāšanu veikalā Google Play. Nesen Google izmēza no Google Play spiegu Tizi, kas tika atklāts virknē Android lietotņu. Pirms tam no Google Play tika izvākta viltus WhatsApp versija, kas tikusi lejupielādēta vairāk kā miljons reižu. Augustā trīs ziņojumapmaiņas lietotnēs tika atklāts spiegs SonicSpy. Šo uzskaiti turpināt nav nepieciešams, jo tāpat ir zināms, ka kibernoziedznieku interese par Android platformu aug.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

74 − 69 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu