Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Marka Cukerberga dubultkļūda

Marka Cukerberga dubultkļūda

“dadada”. Pēkšņi šis vienkāršais burtu savienojums ir kļuvis slavens. Kā vēsta Business Insider, tā ir bijusi Facebook radītāja un vadītāja Marka Cukerberga parole Twitter un Pinterest kontos, kuros svētdien ielaužušies nezināmi ļaunprāši un nodemostrējuši, ka tagad viņi kontrolē šos kontus.

 

drosaparole.lv verdikts - paroles "dadada" uzlaušanai nepiešamas 0 sekundes.

drosaparole.lv verdikts – paroles “dadada” uzlaušanai nepiešamas 0 sekundes.

Jā, parole “dadada” ir primitīvisma kalngals, ko uzlauzt ir elementāri, bet pat to šajā gadījumā nav nācies darīt, jo Facebook vadītājs ir pieļāvis arī otru visbiežāko kļūdu paroļu lietošanā. Viņš ir izmantojis vienādu paroli dažādos kontos! Viņš ir izvēlējies “dadada” arī kontam servisā LinkedIn, kuram 2012. gadā gadījās pieejas datu noplūde, bet tagad datubāze ar šo un miljoniem citu paroļu ir nonākusi pārdošanā. Zinot to, ka liela daļa interneta lietotāju neapgrūtina sevi ar dažādu paroļu lietošanu, kibernoziedzniekiem, iegūstot kāda servisa pieejas datu datubāzi, atliek vien izmēģināt šos lietotāju vārdus un paroles citos. Diemžēl lielā daļā gadījumu šie mēģinājumi ir sekmīgi.

Mums nu ir vēl viens skaļš piemērs, no kura mācīties, kā nevajag darīt. Pieļauju, ka ir interneta lietotāji, kuri gribētu mainīt savus paradumus attiecībā uz paroļu lietošanu, bet viņi bieži sastopas tikai ar padomiem, kā sastādīt un atcerēties sarežģītas paroles. Ja konts ir viens, tāds padoms var arī noderēt. Bet ko darīt, ja kontu ir 10, 20 un vairāk? Tad vienīgā iespēja ir paroļu pārvaldnieka (password manager) lietošana. Patiesību sakot, šāda programma aktīvam interneta lietotājam ir obligāta, jo padara paroļu lietošanu ne vien drošu, bet arī ļoti ērtu. Viss, kas nepieciešams sekmīgai paroļu pārvaldnieka lietošanai, ir atcerēties vienu vienīgu gana drošu paroli, kas dod pieeju visu pārējo paroļu lietošanai. Un to jau ir spējīgs izdarīt katrs bez visādiem “dadada”, “123456” un “qwerty”.

Ņemot vērā paroļu tēmas aktualitāti, tuvākajā laikā apskatīsim multiplatformu paroļu pārvaldnieku, tā funkcionalitāti un lietošanu. Sekojiet AntiVirus.LV jaunumiem!

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

2 Komentāri

  1. velos bezmaksas antivirusu

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

63 − 57 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu