Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Krāpnieki atkārtoti uzbrūk WhatsApp lietotājiem (papildināts)

Krāpnieki atkārtoti uzbrūk WhatsApp lietotājiem (papildināts)

Kā ziņo Cert.lv savos sociālo tīklu kontos, ir konstatēts mēģinājums apkrāpt WhatsApp lietotājus. Krāpnieciskā ziņa uzrakstīta latviešu valodā un tajā tiek apgalvots, ka no 27. aprīļa WhatsApp ziņu nosūtīšana būs par maksu. Lietotājs tiek mudināts veikt papildus konta “aktivizāciju” ziņā norādītajā adresē, lai pēc 27. aprīļa varētu turpināt lietot pakalpojumu bez maksas. Pēdējo dienu laikā šis ir jau otrs uzbrukums WhatsApp lietotājiem, par kuru ziņo Cert.lv. Izpildot krāpnieku prasības, neuzmanīgs lietotājs riskē abonēt maksas pakalpojumu.

 

 

Pikšķerētāji šajā uzbrukumā, kā atzīmē arī augstākā līmeņa domēna .lv reģistra un elektroniskās numurēšanas sistēmas turētājs NIC, pielietojuši bieži izmantotu paņēmienu – domēna vārdu, kas ir tuvs īstajam pakalpojuma domēnam whatsapp.com, tādējādi cerot apmānīt neuzmanīgākus interneta lietotājus.

 

Atgādināsim, ka WhatsApp tika atteicies no gada abonēšanas maksas. Šobrīd nav nekādu ziņu, ka būtu plānots ieviest jelkādu cita veida apmaksu, kā tiek apgalvots krāpnieku ziņā. Ko darīt, saņemot līdzīgas ziņas? Jāpievērš uzmanība detaļām. Piemēram, šajā gadījumā jau domēns vien nodod ziņas neīstumu. Ja sūtītājs ir nepazīstams, tad to labāk nobloķēt, bet ziņu izdzēst, neapmierinot ziņkāri un neklikšķinot uz aizdomīgās saites.

Ja Jums ir gadījies saņemt krāpniecisko WhatsApp ziņu, dariet to zināmu komentāros, jo tas var palīdzēt mums novērtēt uzbrukuma mērogus.

Papildināts 9:30 27.04.2017

Vakardienas krāpnieku sūtījumos minētā lapa pārstāja strādāt jau vakar un arī šodien vairs nav atverama. Ja jums ir gadījies saņemt kādu jaunu krāpnieku sūtījumu ar atšķirīgu tekstu vai saiti, kāda norādīta augstāk vakardienas attēlā, mēs būtu ļoti pateicīgi par jebkuru informāciju tepat komentāros vai uz e-pastu valdis@antivirus.lv.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

4 Komentāri

  1. veletos , ir jums bezmaksas lejuplāde izmeginat

  2. Šādu ziņu saņemu no paziņas un mamma arī! saiti tā arī neatvēru..

  3. No vakardienas man Whatsappā uzbrucis “Rep voiska epta” Sūta simtiem ziņu! netieku vaļā, uzlec vienmēr par jaunu. Parādās it kā grupas sarakste ar daudziem numuriem , rupjībām un preteklībām!
    Ko darīt???

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

54 − = 47

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu