Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Klonu uzbrukums: viltus antivīrusi pārpludina mobilo lietojumprogrammu veikalus

Klonu uzbrukums: viltus antivīrusi pārpludina mobilo lietojumprogrammu veikalus

Pavisam nesen tehnoloģisko ziņu lentās pavīdēja jaunums par to, ka Google Play lietojumprogrammu veikalā ievietoto viltus antivīrusu Virus Shield īsā laikā iegādājušies vairāk kā desmit tūkstošu pircēju. Šis “panākumu” stāsts, acīmredzot, ir kalpojis par iedvesmas avotu citiem negodprātīgiem cilvēkiem. Kompānija Kaspersky Lab ziņo, ka divos dažādos mobilo ierīču oficiālo lietojumprogrammu avotos ir konstatētas uzreiz divas viltotas programmas, kas rupji atdarina pašas izstrādājumus.

Pirmais viltojums tika atrasts Windows Phone Store, kas ir neparasti, jo krāpnieki biežāk dod priekšroku Google Play – mobilās platformas Android popularitātes lietotāju vidū dēļ tieši tā tradicionāli ir viņu iecienītais mērķis. Šis “antivīruss” ir nosaukts par Kaspersky Mobile – acīmredzot blēži rēķinājušies ar lietotāju neuzmanību, jo Kaspersky Lab izstrādājumu klāstā nav aizsardzības risinājuma ar šādu nosaukumu.

 

Viltus antivīruss Google Play veikalā.

Viltus antivīruss Google Play veikalā.

Otrs zīmola Kaspersky izstrādājuma viltojums tika pārdots Google Play ar nosaukumu Kaspersky Anti-Virus 2014. Kaspersky Lab piedāvājumā nav risinājuma mobilajām ierīcēm ar šādu nosaukumu, bet veikalā izvietotie viltus antivīrusa ekrānuzņēmumi bija vienkārši nokopēti no Kaspersky Internet Security for Android oficiālās lapas. Interesanti, ka šajā gadījumā atšķirībā no viltojuma Windows Phone Store blēži pat nebija papūlējušies izstrādāt ierīces skenēšanas simulāciju. Visa šī “antivīrusa” funkcionalitāte ir nejaušu frāžu parādīšana uz “oficiālā” logotipa fona.

“Viltotu maksas mobilo antivīrusu vēsture sākās ar Virus Shield atdarinājuma parādīšanos Google Play. Un tagad mēs novērojam, kā viens veiksmīgs krāpšanas gadījums sāk radīt daudz klonu: ļaundari, kas grib viegli nopelnīt naudu, izmantojot lietotāju neuzmanību, pašlaik piedāvā jau desmitiem viltotu lietojumprogrammu, kas kopē oriģinālu noformējumu, bet ne funkcijas,” stāsta Kaspersky Lab mobilo apdraudējumu eksperts Romāns Unučeks. “Iespējams, turpmāk šādi viltojumi parādīsies arvien biežāk, jo pašreizējie mobilo lietojumprogrammu oficiālo veikalu aizsardzības mehānismi, kā mēs redzam, pagaidām ir bezspēcīgi pret šādu krāpšanu.”

Ko darīt, lai izvairītos mobilo viltus antivīrusu krāpniekiem? Acīmredzot jāpārliecinās, vai Jūsu nolūkotās lietojumprogrammas ražotājam viņa vietnē patiešām ir produkts ar tādu nosaukumu, kādu Jūs grasāties iegādāties Google Play vai citā veikalā. Cits variants, vienkārši iegādājieties Jums nepieciešamo programmu mobilās ierīces aizsardzībai oficiālā izplatītāja vietnē, piemēram, Latvijā Kaspersky produktus vietnē https://kaspersky.antivirus.lv/lat/shop/home/.

 

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

1 Komentāri

  1. Ir kāda statistika, kur var redzēt vainīgos un cik ir iegādāti!?

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

+ 49 = 57

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu