Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Kiberuzbrucēji apbruņojas ar zagtu “legālo” spiegošanas programmatūru

Kiberuzbrucēji apbruņojas ar zagtu “legālo” spiegošanas programmatūru

Ja Jūs domājat, ka Trojas zirgi un cita programmatūra, ko mēs ikdienā saucam par ļaunprogrammatūru vai vienkārši par datorvīrusiem, tiek radīta tikai pagrīdē, Jūs ļoti maldāties. Dažam labam mūsdienās tas ir legāls ikdienas darbs un pat ienesīgs bizness. Un kā jau ienesīgam un legālam biznesam, kuram nav jāslapstās no likumsargiem, izstrādājumi tam mēdz būt tehniski labi attīstīti un funkcionāli bagāti. Tomēr arī šādi spiegošanas programmatūras ražotāji nav 100% pasargāti pret kiberuzbrukumiem un tehniski augstvērtīgas izstrādnes vienā mirklī var nokļūt ļaundaru rokās. Īstenībā tas ir arī noticis ar uzņēmumu Hacking Team, kas nodarbojas ar «legālas» spiegprogrammatūras izstrādi un pārdošanu valdībām un tiesībaizsardzības iestādēm.

 

Darkhotel

 

Antivīrusu kompānijas Kaspersky Lab eksperti ir atklājuši, ka pēc failu noplūdes no Hacking Team vairāki kiberspiegošanas grupējumi ir papildinājuši savu arsenālu ar Hacking Team ļaundabīgajiem rīkiem, piemēram, Adobe Flash Player un Windows mūķiem. To vidū ir arī grupa Darkhotel, kas pazīstama ar augsta ranga amatpersonu un uzņēmēju izspiegošanas kampaņu augstākās klases viesnīcās. Uzbrucēji sāka izmantot Adobe Flash Player nulles dienas ievainojamības mūķi no Hacking Team «portfeļa» gandrīz tūlīt pēc failu noplūdes, kas notika šā gada 5. jūlijā.

 

 

«Grupējums Darkhotel ir atgriezies ar jaunu Adobe Flash Player mūķi, un šoreiz viņi acīmredzot ir aktivizējušies tieši Hacking Team noplūdes dēļ. Vispār vairāku gadu gaitā Darkhotel ir izmantoti daudzi šādi instrumenti, un, iespējams, uzbrucēju krājumos vēl ir ne mazums mūķu, lai veiktu precīzus uzbrukumus izvēlētajiem upuriem. No šī grupējuma iepriekšējās darbības mums ir zināms, ka Darkhotel izspiego korporāciju vadītājus un viceprezidentus, komercdirektorus, kā arī pētniecības un izstrādes vadošos speciālistus,» stāsta Kaspersky Lab vadošais antivīrusu eksperts Kurts Baumgartners.

Par kiberspiegošanas kampaņas Darkhotel aktivizēšanos vairāk lasiet Kaspersky Lab analītiskajā resursā, noklikšķinot uz saites https://securelist.com/blog/research/71713/darkhotels-attacks-in-2015/.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

98 − = 97

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu