Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Kibernoziedznieki arvien rūpīgāk gatavo uzbrukumus

Kibernoziedznieki arvien rūpīgāk gatavo uzbrukumus

Atskatoties netālā pagātnē, vēl pavisam nesen masveida kiberuzbrumi (datorvīrusu epidēmijas, pikšķerēšanas kampaņas u.c.), ar kuriem nācās sastapties Latvijas interneta lietotājiem, bija, ja tā var izteikties, internacionāla rakstura. Citiem vārdiem sakot, tie nebija tieši tēmēti mums un sagatavoti tieši mums. Diemžēl situācija pēdējo pāris gadu laikā ir stipri mainījusies. Mēs esam sastapušies ar virkni labi sagatavotu uzbrukumu, kad krāpnieku vai ļaunprogrammatūras izplatītāju e-pasta vēstules ir latviešu valodā, bet ļaunprogrammatūra ir pielāgota Latvijas resursiem.

Banka Citadele brīdina lietotājus par iespējamu datorvīrusu.

Banka Citadele brīdina lietotājus par iespējamu datorvīrusu.

Vēl viens apstiprinājums šai arvien pieaugošajai tendencei pienāca šomēnes, kad apvienotiem vairāku institūciju un uzņēmumu spēkiem pasaulē tika sagrauts inficētu datoru tīkls Gameover ZeuS, kas bija notēmēts uz piekļuvi svešiem banku kontiem. Saskaņā ar Dānijas uzņēmuma CSIS Security Group datiem, Gameover ZeuS botu tīkls bija vērsts pret aptuveni 700 finanšu institūciju klientiem visā pasaulē, izmantojot ļaunprogrammatūru ar vairāk kā 1500 īpaši sagatavotiem informācija zagšanas moduļiem (web inject), kas imitē šo finanšu institūciju vizuālo stilu. Starp citu, tieši darbībās ar šādiem moduļiem (web inject) ASV tiesībsargājošās iestādes apsūdzēja Denisu Čalovski, par ko var pārliecināties, izlasot apsūdzības rakstu.

Starp Gameover ZeuS mērķiem ir arī Latvijas komercbankas.

Starp Gameover ZeuS mērķiem ir arī Latvijas komercbankas.

Starp finanšu institūcijām, uz kurām bija notēmēts Gameover ZeuS kibernoziedznieku projekts, ir arī Latvijas komercbanku interneta resursi. Nākotnē sagaidāms, ka šāda lokalizēta pieeja uzbrukumiem turpinās attīstīties, padarot uzbrukumus arvien bīstamākos un daudzos gadījumos grūtāk identificējamus bez atbilstošas drošības progammatūras palīdzības. Tāpēc gribētos atgādināt, ka vairāk vai mazāk pilnu aizsardzību pret apdraudējumiem internetā personālajām ierīcēm nodrošina Internet Security klases risinājumi, piemēram Kaspersky Internet Security – Multi-Device. Te nu patiešām ir pamats runāt par to, ka “antivīrusi ir miruši”. Ar to būtu jāsaprot, ka mūsdienās nepieciešama komplicētāka un visaptverošāka aizsardzības programmatūra.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

6 Komentāri

  1. Ja pareizi sapratu, tad runa ir par Zeus trojas zirgu. Ja tā, tad tas ir kārtējais Zeus vai taa modifikaacijas triumfs. Cik zinu, tad shis trojan ir ljoti viltigs un gruuti pret to cinities. Prieks lasit sadus interesantus rakstus latviesu valodaa!

  2. Ta ir, ar antivīrusu vien nepietiek. Pats minimums ir antivīruss + firewall. KIS piedāvā to + veel daudzas citas deriigas funkcijas. Tad, kad sedeju uz vindas, tad vairakus gadus lietoju KIS – vispar problemu nebija.

    • Paldies! Līdzīgi mums ir teikuši ļoti daudzi Kaspersky Internet Security lietotāji un aicinājums izmantot Internet Security risinājumus mājas datoriem nāk no mūsu praktiskās ilggadējās pieredzes.

      • Sen jau zināms,ka to dara vesela komanda priekš vīrusa izveidošanas un pēc tam slēpšanas lai netiktu atklāts un spētu inficēt vairāk datoru utt…

  3. nez pēc kāda princopa tiek veidoti tie Trojan zirgi?

  4. Tagad ir jāuzmanās no visa, pat ejot pie bankomāta ir jāskatās vai nav kāda plāksne uzlikt virsū ://

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

7 + 3 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu