Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība!
Sākumlapa » Apdraudējumi » Drošības incidenti mākonī: kurš atbildēs par uzņēmuma datu zaudēšanu?

Drošības incidenti mākonī: kurš atbildēs par uzņēmuma datu zaudēšanu?

Ja esat kaut vai neliela uzņēmuma īpašnieks vai vadītājs, tik un tā ir iespējams, ka jūsu darbinieki izmanto savā ikdienas darbā vismaz dažus mākoņpakalpojumus. Tādi var būt Google Apps for Business, MS Office 365, Dropbox, CRM vai grāmatvedības platforma, vai arī kaut kas cits, jo maz ticams, ka darbinieki strādā tikai lokāli. Kaspersky Lab aptaujā 73% aptaujāto mazo uzņēmumu tik tiešām atzīst, ka izmanto vienu vai vairākus šādus pakalpojumus, lai palielinātu produktivitāti un padarītu efektīvāku savu uzņēmējdarbību. Bet viņiem bieži vien pietrūkst garantijas, ka dati mākonī netiks ļaunprātīgi izmantoti vai nopludināti.

 

 

Jūs varbūt domājat, ka par šiem drošības aspektiem ir atbildīgs mākoņpakalpojumu sniedzējs. Taču pāreja uz mākoņpakalpojumu nenozīmē, ka trešajai pusei būtu jāpārņem jūsu pienākumi datu aizsargāšanas jomā. Pat tad, ja mākoņpakalpojuma sniedzējs sola izcilu datu aizsardzību, jūsu darbinieki var padarīt to neefektīvu savas neuzmanības vai kļūdas dēļ.

Problēmas pamatā ir pārpratums sakarā ar to, kurš atbild par mākoņpakalpojumu un lietojumprogrammu aizsardzību. Saskaņā ar Kaspersky Lab aptaujas rezultātiem, 59% mazo un vidējo uzņēmumu uzskata, ka pakalpojumu sniedzējiem ir jāaizsargā viņu datnes dokumentu koplietošanas vietnēs, 57% domā, ka pakalpojumu sniedzēji ir atbildīgi par mārketinga automatizācijas aizsargāšanu, bet 58% spriež, ka trešajai pusei jāgādā par tirdzniecības programmatūras drošību.

Bet patiesībā datu aizsardzība mākonī ir kopīgs pienākums. Mākoņpakalpojuma sniedzēja pienākums ir pietiekama aizsardzības līmeņa nodrošināšana. Taču tas nenozīmē, ka jūs kā pakalpojuma lietotājs varat justies droši un pats neko nedarīt. Jūs esat atbildīgs par piekļuves politiku. Jūs esat atbildīgs par drošas piekļuves paroles ierīkošanu. Jūs esat atbildīgs par sava pakalpojuma konfigurēšanu.

Pat tad, ja pakalpojuma sniedzējs apgalvo, ka rūpējas par visu, un sola kompensēt zaudējumus drošības pārkāpuma gadījumā (kas ir ļoti neticami, bet iedomāsimies, ka tas ir reāls piedāvājums), padomājiet, ko jūs teiksiet saviem klientiem, ja noplūdīs viņu dati. Vai vainosiet trešo pusi? Bet viņi taču uzticēja savu informāciju jums, un jūs esat tas, kurš zaudēs viņu uzticību.

Kad dzirdat stāstus par datu noplūdes gadījumiem, tie parasti ir par lielajiem uzņēmumiem, nevis par mazajiem un vidējiem. Bet neceriet, ka ar jums nekas tāds nevar notikt. Ņemiet vērā, ka par noplūdi parasti ziņo tās lielo apmēru dēļ — tikai tāda ir interesanta žurnālistiem. Varbūt lielie uzņēmumi tiešām zaudē vairāk datu, bet tāpēc mazie uzņēmumi nebūt nav drošībā. Saskaņā ar iepriekš minēto aptauju, 42% mazo un vidējo uzņēmumu ir piedzīvojuši drošības incidentus sakarā ar mākoņpakalpojumiem.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par aptaujas rezultātiem? Lejupielādējiet ziņojumu „Growing businesses safely: cloud adoption vs security concerns” (PDF).

 

Kaspersky Endpoint Security for Business

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

18 − = 16

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu