Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Apdraudējumi » 2.7 miljoni dolāru datoru uzlauzējiem

2.7 miljoni dolāru datoru uzlauzējiem

Programmatūras ražotāji kopš kāda laika ir sapratuši, ka ar īstiem hakeriem (atšķirībā no kibernoziedzniekiem) jeb, citiem vārdiem sakot, drošības pētniekiem tā vietā, lai vīzdegunīgi ignorētu viņus, ir jādraudzējas. Jādraudzējas tāpēc, ka tas ir viens no pamata veidiem, kā atklāt un novērst drošības trūkumus programmatūrā, pirms to ir izdarījuši kibernoziedznieki. Lai arī pētnieku entuziasms ir liels spēks, skaidrs, ka sacensībā ar kibernoziedzību, kura mūsdienās ir pārsvarā tendēta uz naudas pelnīšanu, ir grūti konkurēt bez materiāla atbalsta. Tāpēc gadu no gada mēs dzirdam par arvien lielākām balvām uzlaušanas konkursos vai arvien lielāku samaksu par ievainojamību atklāšanu.

 

CanSecWest 2014

Konference CanSecWest 2014 notiks no 12.-14. martam Vankūverā, Kanādā.

Drošības konferences CanSecWest 2014 ietvaros Kanādā Vankūverā šī gada martā notiks jau ceturtās Pwnium sacensības, kurās censoņiem tiks piedāvāts pārņemt savā kontrolē ar jaunāko Chrome OS aprīkotus piezīmjdatorus. Atšķirībā no citiem gadiem piezīmjdatori būs ne tikai uz Intel, bet arī uz ARM bāzēti. Uzlauzēji saņems 150 000 vai 110 000 ASV dolāru par sekmīgu web bāzētu uzbrukumu atkarībā no tā, cik spējīgs iekļūt datorsistēmā izrādīsies konkrētā sacensību dalībnieka piedāvātais mūķis jeb programmatūras kods ievainojamības izmantošanai. Kopējais Google piešķirtais balvu fonds šogad būs 2.71828 miljoni ASV dolāru.

Programmatūras ražotāju dāsnumam ir pamats – drošība ir ļoti svarīgs viņu produktu raksturojums. Savukārt programmatūras ievainojamības ir kļuvušas par ikdienā plaši izmantojamu paņēmienu datoru inficēšanai ar ļaunprogrammatūru. Šādu uzbrukumu īpatnība ir tāda, ka lietotājam pietiek vien apmeklēt inficētu interneta lapu un dators jau var būt inficēts. Pavisam nesens šāda uzbrukuma piemērs bija novērojams, kad vairāku dienu garumā portāla Yahoo! apmeklētāju datoros tika mēģināts iedabūt ļaunprogrammatūru. Diemžēl šis uzbrukums daudzos gadījumos bija arī sekmīgs. Tāpēc praktiski visās datoru drošības rekomendācijās kā vienu no galvenajiem punktiem mūsdienās var sastapt programmatūras atjaunināšanu. Un arī es pievienošos šīm rekomendācijām – rūpējieties par visas programmatūras atjaunināšanu. Īpašu vērību piegrieziet Java un Adobe programmatūrai, jo tā ir plaši izplatīta un pastāvīgi ir kibernoziedznieku fokusā. Protams nedrīkst aizmirst arī Microsoft. Kur vien iespējams, izmantojiet programmatūrā iebūvēto automātisko atjaunināšanos.

 

Kaspersky Internet Security 2014 uzrāda programmatūras ievainojamības.

Kaspersky Internet Security 2014 uzrāda programmatūras ievainojamības.

Labs palīgs, lai uzturētu kārtībā savu personālo datorsistēmu, var būt programmatūras ievainojamību skeneris. Tāds ir iebūvēts visos Kaspersky Lab personālajos produktos Windows platformai: Kaspersky Anti-Virus; Kaspersky Internet Security un Kaspersky PURE (Total Security). Tas ne tikai uzrāda zināmās “neaizlāpītās” ievainojamības, bet arī dod norādes, kur atrast programmatūras labojumus.

 

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

7 + 2 =

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu