Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Sākumlapa » Aizsardzība » Kaspersky Lab: 4 petabaiti atjauninājumu mēnesī

Kaspersky Lab: 4 petabaiti atjauninājumu mēnesī

IT pasaulē viss mainās un attīstās. Tagad ir grūti iedomāties antivīrusu, kurš pats nerūpētos par vīrusu signatūru datubāzes un citu savu moduļu atjauninājumiem. Tomēr kādreiz bija laiks, kad atjauninājumi tika piegādāti ar diskešu, CD vai e-pasta starpniecību. Protams, arī jauno vīrusu plūsma tajā laika bija nesalīdzināmi mazāka. Šodien jebkurš vērā ņemams antivīruss atrodas nepārtrauktā sasaistē ar ražotāja sistēmām, kas nodrošina to ar informāciju par jaunākajiem apdraudējumiem. Ja ņemam vērā, ka vadošie antivīrusu ražotāji apkalpo simtus miljonu lietotāju pasaulē, tad arī datu plūsma, ko viņi servē ir kļuvusi ievērojama.

 

Kaspersky Lab atjauninājumu dati.

Kaspersky Lab atjauninājumu dati.

Tā mums visiem labi zināmā kompānija Kaspersky Lab pašlaik izlaiž 60 000 atjauninājumu mēnesī, kas, saskaitot visiem lietotājiem piegādāto datu apjomu, sastāda četrus petabaitus. Rupji salīdzinot, šāds apjoms ir līdzvērtīgs 1 000 000 filmu vai 10 000 000 grāmatu, kuras, sakrāmējot vienu uz otras, varētu sasniegt pat mēnesi!

Kam tad vajadzīgs tik liels atjauninājumu skaits? Tas ir saistīts ar vīrusu jeb, pareizāk sakot, ļaunprogrammatūras radīšanas procesa automatizāciju ar īpašu rīku palīdzību un šo rīku salīdzinoši vieglo pieejamību. Mūsdienās, lai radītu jaunu ļaunprogrammatūras modifikāciju un to izplatītu, nav obligāti jābūt programmētājam. Pietiek ar kriminālu ievirzi, pamata zināšanām datoru jomā un nelielu kapitālu jau gatavu programmatūras rīku iegādei. Rezultātā jaunradītas ļaunprogrammatūras plūsma ir kļuvusi tik liela, ka, piemēram, Kaspersky Lab ik dienas apstrādā 315 000 kaitīgo failu paraugu dienā. Protams, ka lielākā daļa šīs apstrādes arī notiek automatizēti un apstrādes rezultāti pēc testēšanas tiek padarīti pieejami simtiem miljonu lietotāju visā pasaulē. Daļa no šiem rezultātiem nonāk pie lietotājiem atjauninājumu veidā, bet daļa paliek mākonī, kas nepieciešamības gadījumā ir pieejams ikvienai klienta drošības programmai, tādējādi mazinot klientu datorsistēmu noslodzi.

Ievērības cienīgs ir arī fakts, ka liela daļa informācijas par jauniem apdraudējumiem nonāk Kaspersky Lab no viņas produktu lietotājiem, kuri piekrituši anonīmi piedalīties mākoņsistēmā Kaspersky Security Network. Precīzāk, informācija tiek iegūta no produktu proaktīvās aizsardzības moduļiem, kas ne tikai analizē visu notiekošo datorsistēmās, bet pat spēj atritināt atpakaļ izmaiņas, ja kāds process tā darbības laikā vai vēlāk ir novērtēts kā kaitīgs. Iegūstot informāciju par jaunu apdraudējumu, īpaša Kaspersky Lab speciālistu radīta ekspertsistēma sagatavo agrīnu atjauninājumu, kas ļauj pasargāt citus lietotājus. Pārsteidzošākais ir tas, ka šis process aizņem tikai līdz 40 sekundēm. Tas līdzinās globāla mēroga kiberimūnsistēmai, kura pēc uzbrukuma vienam dalībniekam, ļoti ātri ir gatava atvairīt jaunā veida uzbrukumu citiem dalībniekiem.

Birkas:
Iepriekšējais raksts
Nākošais raksts

Komentēt

Jūsu e-pasts netiks publicēts. Obligātie lauki ir iezīmēti *

*

− 2 = 1

Kaspersky Lab - Vislabākā aizsardzība, lieliskas cenas!
Uz augšu